Majowy Book Haul (2017) by Marek

A oto już drugi gościnny wpis na blogu. Tym razem Marek pisze o swoich majowych zakupach książkowych.  Jak widać nie tylko ja poszalałam w tym miesiącu z wydatkami na książki. A jak Wam się udały majowe zakupy?

18927398_10207607036134135_730213572_o

Maj był wybitnie bogaty jeśli chodzi o ilość nowych książek – a to Warszawskie Targi Książki, a to urodziny (które już od lat wspomagają moją kolekcję książkowo-muzyczną), a to zalety (czy też wady, z punktu widzenia portfela) pracy. Część majowych pozycji ominąłem, gdyż znajdują się już na drugiej liście Netflix BookTag.

1„The Blackest Streets”, Sarah Wise – Książkę tą poleciły mi zarówno goodreads.com jak i amazon.co.uk, na zasadzie „jeśli spodobało się X, to powinieneś przeczytać Y”. Jest to kolejna pozycja w mojej małej, lecz powoli rosnącej kolekcji rzeczy o życiu w najbiedniejszych dzielnicach Wiktoriańskiej Anglii, temat który okazuje się być czymś tak pokręconym, brutalnym i odmiennym od tego co znamy współcześnie że zdaje się być fantastyką.

2„Okultyzm i Nowocześność”, Krzysztof Grudnik – ciekawa pozycja, w której autor analizuje wpływ okultyzmu, magii i szeroko pojętej ezoteryki na twórczość i życie wielu mniej lub bardziej współczesnych pisarzy – Lovecraft, Eco, Yeats, Nietzsche, Reymont, Miciński i inni. Z tego co się przekonałem pobieżnie ją przeglądając nie przypomina nudnej, pełnej przypisów pracy naukowej a raczej pracę prawdziwego pasjonata z talentem do opowiadania i wyszukiwania wszelkich ciekawostek.

3„The Complete Stories”, J. G. Ballard – jak sama nazwa wskazuje jest to zbiór 98 opowiadań Ballarda, obejmujący całą jego karierę literacką – od pierwszych dziwactw science fiction od późniejszych opowieści o surrealistycznych problemach dystopijnych społeczeństw. 1200 stron świetnej literatury przez którą z przyjemnością będę się przebijał.

4„Moce Wikingów”, Władysław Duczko – historyczna pozycja, której autor ukazuje świat (i jego wpływ na resztę Europy) skandynawskiej ery wikingów poprzez analizę i opis wielu przedmiotów z nim związanym. Lubię czytać tego typu rzeczy gdyż często obalają wszelkie mity i półprawdy które człowiek zna z tak zwanej „wiedzy powszechnej” albo różnych źródeł typu seriale, film itd.

5„Prus. Śledztwo Biograficzne”, Monika Piątkowska – zakup pod wpływem instynktu i impulsu, głownie dlatego że mało co wiem o Bolesławie Prusie, a to co znajduje się w krótkim opisie na okładce wydaje się być ciekawym, tak w treści jak i w sposobie napisania samej książki. Także chętnie się przekonam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s