Netflix BookTag #2 (1 był komentarzem) by Marek

Proszę państwa, oto przed Wami pierwsza (i mam nadzieję, że nie ostatnia) kontrybucja na blogu od stałego czytelnika mpsoszynski. O co chodzi z Netflix BookTag przeczytacie tutaj.  Miłej lektury!

1RECENTLY WATCHED: „Rzeczy Utracone”, Łukasz Orbitowski, kolekcja wpisów z bloga jednego z najlepszych współczesnych polskich pisarzy, na wszelkie tematy – a to podróż, muzyka, życie, rodzina, książki i tonę innych czasem smutnych, czasem zabawnych, a czasem ot takich po prostu rzeczy. Równie dobre jak jego książki.

2TOP PICKS: Szczepan Twardoch na ostatnich targach książki bardzo reklamował i promował dzienniki Sándora Márai, a i tak już wcześniej je chciałem czytać, więc zostały zakupione oba wydane tomy i czekają sobie w kolejce.

3RECENTLY ADDED: „Radio Armageddon” i „Wzgórze Psów”, Jakub Żulczyk, bo jednak niektórzy w Polsce potrafią pisać tak jak lubię, a Orbitowski o nim często wspomina. I wygląda na to że słusznie, a instynkt to dla mnie jedno z ważniejszych punktów przy wyborze lektury.

POPULAR: Jakoś nic mi nie wpada do głowy, choć ostatnio wszyscy wszędzie czytają „13 Powodów”, a ja mogę wypisać 13 powodów dla których tego nie czytam. 4

COMEDIES: To ten punkt w którym rzadko co będzie.

6DRAMAS: Tak jakby „Barry Lyndon”, W.M. Thackaray, opowieść o takim 18-wiecznym drama queen (king), i o tym czym nigdy nie będzie, chyba że we własnych opowieściach. Film też wybitny.

ANIMATED: Dziś też pusto.

8WATCH IT AGAIN: „Podróż do Kresu Nocy”, L-F. Celine – jakbym pod przymusem miał stworzyć listę 10 ulubionych książek to ta byłaby tam. Pięknie negatywna, nihilistyczna, brutalna i pesymistyczna powieść – tak samo męcząca w czytaniu jak i wspaniała aż do ostatniego zdania.

9DOCUMENTARIES: „Black Metal – Ewolucja Kult”, Dayal Patterson – dobrze i rzeczowo napisana, nie w „tabloidowym” stylu jak to czasem bywa, książka o najciekawszym z wytworów muzycznych ze Skandynawii. Dużo historii, kawałków wywiadów, wgląd w gatunek.

10ACTION/ADVENTURE: „Thrawn”, T. Zahn – czeka na przeczytanie, kolejna powieść ze świata Star Wars, napisana przez chyba najlepszego autora związanego z SW. Pamiętam jak w 6 czy 7 klasie podstawówki biegałem do lokalnej biblioteki po jego trylogię o tytułowym admirale Thrawn i teraz po 20 latach od jej powstania autor powraca z kolejną powieścią o tym bohaterze. Miło go widzieć z powrotem w dobrych rękach twórcy.

NEW RELEASES: W chwili gdy to piszę to nie wiem o niczym nowym albo na nowo wydawanym co bym chciał zakupić, ale na szczęście jest tyle starego jeszcze nie przeczytanego.

18745320_10207551872875088_1047507264_o
photo credits: mpsoszynski

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s