Иван Царевич и Серый Волк 2 (Iwan Carewicz i Szary Wilk 2, 2013)

kinopoisk.ru

Po wspaniałej i niespodziewanie dobrej komedii o bohaterze znikąd z szarym gadającym przyjacielem i z mnóstwem odniesień do folkloru rosyjskiego przyszedł czas na sequel (a w tym roku i trequel). Iwan Carewicz i Szary Wilk był filmem zaskakującym, zabawnym i wciągającym. Jego kontynuacja, cóż, gdzieś zgubił się czar pierwszej części.

Wszyscy żyją sobie spokojnie i szczęśliwie, ale to tylko pozorna błogość. Księżniczce Wasylisie, marzą się romantyczne przygody, w których Iwan jak ten dzielny rycerz ratował by ją z opałów. Jak na złość Ivan, czując odpowiedzialność za bezpieczeństwo królestwa, zajmuje się głównie naprawianiem palisady odgradzającej je od sąsiadów. I coraz mniej rozumie Wasylisę. Król natomiast chciałby już wnuków, więc z uczonym Kotem i Szarym Wilkiem knuje chytry plan: zatrudnią złego czarownika, aby ten porwał księżniczkę, którą później uratuje Iwan Carewicz, a to wszystko co by podgrzać trochę uczucia młodych.

313.jpg

Dużo żartów, sporo mrugnięć okiem i niekonwencjonalne jak dla bajek rozwiązania. A mimo to film już tak nie chwyta za serce jak poprzedni, a nawet lekko wieje od niego nudą (choć przyznam szczerze, że na pewno nie wszystko dobrze zrozumiałam, jako że mój rosyjski daleki jest od poziomu zaawansowanego).

download

Chyba największym problemem filmu była sama Wasylisa z Iwanem, oraz Czernomor, obecnie pajac w cyrku z zapędami na wielkiego aktora dramatycznego, kiedyś zły czarodziej, którego moc i zła strona osobowości wracają gdy przyczepi się do niego z powrotem magiczna broda. Zła broda, rozumiecie? No właśnie. Mimo to zaryzykuję i obejrzę trzecią część, bo tak.

Przy okazji sprawdzania kto tak właściwie podkłada głos w filmie odkryłam całkiem przystojnego aktora rosyjskiego Nikitę Efremova (tutaj jako Iwan) i zadziwiająco niezłą adaptację Kopciuszka (Золушка, Zołuszka).

Dlaczego oglądam filmy po rosyjsku jeśli prawie zupełnie w tym języku nie mówię? Ano kiedyś zaczęłam się uczyć i tak jakoś ambicje, że jednak mówić zostały. A oglądanie filmów to przyjemny i mało bolesny sposób na ćwiczenie rozumienia ze słuchu. Plus można trafić na ciekawe pozycje.

serii-volk-2.jpg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s